We reizen naar twee fascinerende eilanden van Indonesië, Java en Bali. De reis begint vanaf Schiphol, hiervandaan vertrekken we naar Java.
Het maritieme verleden van Batavia herleeft, de geur van botanische tuinen, het beklimmen van vulkaankraters, traditionele Javaanse dansen,theeplukkende dames en oog in oog met een wereldwonder.
Aan het eind van de reis verblijven we nog een aantal dagen op het eiland Bali om nog even lekker tot rust te komen en weg te dromen bij alle indrukken die we de dagen ervoor hebben opgedaan.
Onderstaand is de beschrijving die we hebben gekregen van de reis.
Dagbeschrijving
Dag 1 en 2 – Amsterdam – Jakarta
- Vertrek vanaf Amsterdam en de volgende dag aankomst op de internationale luchthaven van Jakarta. U wordt verwelkomd door onze reisleiding en aansluitend krijgt u een transfer naar het hotel voor de overnachting.
Dag 3 – Jakarta – Bandung
- Reisafstand 180 km
- In de hoofdstad van het eiland Java gaat u eerst naar Sunda Kelapa. Dit is de schilderachtige oude haven waar al eeuwenlang schepen hun lading ophalen of lossen. Het is een prachtig gezicht de tientallen houten schoeners (zgn. pinisis) aangemeerd te zien liggen. Daarna verder naar het Taman Mini, hier is op een terrein van 60 ha Indonesië in het klein nagebouwd, er zijn onder andere 27 paviljoens (één voor elke provincie), een dertigtal attracties en een IMAX-bioscoop. U laat de grote stad achter u en trekt het binnenland in. De eerste stop zijn de beroemde en 150 jaar oude botanische tuinen van Bogor, met meer dan 10.000 soorten tropische planten. Dan verder in oostelijke richting naar het eindpunt van vandaag, Bandung. De route voert via de fantastische Puncakpas, het klimaat hier is heerlijk koel en het landschap met zijn theeplantages en vergezichten fabuleus. Twee overnachtingen in Bandung.
Dag 4 – Bandung
- Vandaag maakt u de spectaculairste dagtocht die er vanuit Bandung gemaakt kan worden, namelijk naar de krater van de Tangkuban Perahu ofwel de ‘omgekeerde prauw’, een 2076 meter hoge vulkaan. Nadien bezoekt u de verderop gelegen heetwaterbronnen van Ciater. Neem gerust een duik in deze heetwaterbronnen, volgens de lokale bevolking heeft het zwavelhoudende water een helende werking. In de middag gaat de rit verder naar Padasuka voor een traditioneel Anklung-optreden. Vervolgens keert u terug naar het hotel waar u nog een tijdje lekker kunt relaxen.
Dag 5 – Bandung – Purwokerto
- Reisafstand 250 km
- Na het ontbijt gaat u verder met uw trektocht door Indonesië. U rijdt in oostelijke richting door het gebergte van Preanger in Centraal Java. De rit is fantastisch en de uitzichten over plantages en rijstvelden ongeëvenaard. Onderweg bezoekt u een authentiek Naga-dorp waar oude Javaanse tradities tot op de dag van vandaag bewaard zijn gebleven. Dan verder naar Purwokerto, waar de temperatuur en sfeer aangenaam zijn. Overnachting in Purwokerto.
Dag 6 – Purwokerto – Yogyakarta
- Reisafstand 230 km
- Tempels, traditie en cultuur staan vandaag op het programma, u rijdt naar dé culturele hoofdstad van het land, Yogyakarta. Het afwisselende landschap met oorspronkelijke dorpjes en lokale markten geeft u een goed beeld van de Javaanse alledag. Ons belangrijkste doel is het bekendste bouwwerk van Indonesië, de Borobudur. Dit reusachtig boeddhistische tempelcomplex uit de 8e eeuw is niet voor niets een van de zeven wereldwonderen. U ziet hier onder andere de grootste Boeddhaverzameling ter wereld: 504 beelden. Verder naar Yogyakarta stopt u ook nog bij de tempels Mendut en Pawon die de volledige cyclus van het leven van Boeddha weergeven. Vooral de eerstgenoemde ‘Candi’ is interessant, u treft hier de grootste reliëfs die ooit op een Indonesische tempel zijn gevonden en u ziet er het overweldigende interieur met drie van de allermooiste boeddhabeelden ter wereld. Twee overnachtingen in het altijd levendige Yogyakarta.
Dag 7 – Yogyakarta
- Eén dag is waarschijnlijk nog te kort om alle hoogtepunten van Yogya, zoals de stad wordt genoemd, te zien. Een greep uit de excursies vandaag zijn het koninklijke paleis van de sultan (Kraton), een batikfabriek en de zilversmeden in Kota Gede, gedurende de middag vervolgt u de weg naar het uit de negende eeuw daterende Hindoestaanse tempelcomplex Prambanan. Een zeer bijzonder complex met grote historische waarde. De dag wordt afgesloten met een bezoek aan Kalasan Tempel. Optioneel kunt u ‘s avonds genieten van een diner met muziek en dans.
Dag 8 – Yogyakarta – Solo – Kediri
- Reisafstand 260 km
- U gaat verder oostwaarts en doet eerst Solo aan (beter bekend als Surakarta). In deze zusterstad van Yogyakarta bezoekt u het Pura Mangkunegaran. Dit is een klein en intiem paleis van de koninklijke familie van Surakarta. Dit juweeltje van Javaanse architectuur uit de 19e eeuw herbergt onder andere sieraden, maskers, ceremoniële krissen, bronzen beeldjes en prachtige teakhouten paviljoens. Aan het einde van de dag arriveert u in Kediri, een puur Javaanse stad waar u als toerist opgemerkt worden door de stralende bevolking. Kediri is voornamelijk bekend vanwege de koffie productie.
Dag 9 – Kediri – Malang
- Reisafstand 100 km
- Na het ontbijt rijdt u langs fruitplantages door naar het koloniale Malang waar nog een korte verkenningstour gemaakt wordt door de stad, voor u incheckt in het hotel.
Dag 10 – Malang
- Reisafstand 232 km
- Voor de natuurliefhebbers is de facultatieve excursie naar de zonsopgang bij de Bromo Krater waarschijnlijk het hoogtepunt van de reis! Het vertrek uit het hotel staat midden in de nacht gepland echter u zou het niet mogen missen. U gaat te paard over de zogenaamde zandzee tussen de scherpe zwavelgeuren naar de krater voor de mooiste zonsopgang van uw leven! Gedurende de ochtend komt u weer terug in het hotel om te genieten van een welverdiend ontbijt. De rest van de dag heeft u vrij. Ontdek Malang of rust even lekker uit in het hotel.
Dag 11 – Malang – Kalibaru
- Reisafstand 190 km
- Vanaf Malang vertrekt u richting Kalibaru. Kalibaru is voornamelijk bekend vanwege de mooie theeplantages die hier te vinden zijn. U overnacht in een typisch Javaans hotel.
Dag 12 – Kalibaru – Bali
- Reisafstand 143 km
- Vertrek naar de haven Ketapang. Hier steekt u per ferry in ongeveer 3 kwartier de smalle ‘Straat van Bali’ over. Vanaf de haven van Gilimanuk voert de route naar Denpasar en hier vandaan is het nog maar een paar kilometer naar uw hotel.
Dag 13 t/m 16 – Bali
- U kunt deze dagen heerlijk genieten van de Balinese cultuur, zon, zee en strand. Ook kunt u met optionele excursies het eiland verkennen. Op de laatste dag volgt de transfer naar de luchthaven.
Dag 17 – Amsterdam
- Gedurende de morgen komt u aan in Amsterdam.