Dag 9 – Briksdalsbre

Vanochtend zijn we rustig begonnen, we waren immers al in de buurt van onze volgende activiteit. Nadat we de camper weer spik en span in orde hebben gemaakt konden we op weg naar de boot om een boottocht over het Geiranger fjord te maken.

Bij aankomst in de haven stond er een gigantisch cruiseschip aangemeerd. Bij nadere inspectie bleek dit het droom cruiseschip te zijn van menig mens. Het was namelijk een cruiseschip van Disney en ja er stonden Mickey Mouse oren op de gigantische pijpen van het cruiseschip. Aan wal was het bezaaid met Amerikanen en Engelsen waarbij Goku weer een geliefde attractie was. Wij hadden even tijd om daar ook in de buurt rond te lopen omdat de boot pas na een uurtje zou komen. Overigens gaan we een gironummer openen, want de boottocht door het fjord is achterlijk duur, dat wordt een paar dagen droog brood kanen.

DSC_0202-01

Eenmaal op de boot werd het weer gelukkig wat beter (ja we hadden alweer wat spetters gehad). Het uitzicht en de trip door het fjord waren fantastisch. Prachtige ongerepte natuur in 360 graden om je heen. Het enige nadeel was dat het krioelde van de Chinezen. Chinezen willen maar 1 ding en dat is selfies maken. Alles moet wijken zodat ze de gewenste selfies kunnen maken. Af en toe komt dat wat opdringerig over. Voor meer informatie kunnen jullie bij Eline terecht.

wp-1467576513890.jpg

Na de schitterende boottocht hebben wij onze tocht vervolgd naar de Briksdal gletsjer. Vlak voor de gletsjer hebben wij ons tentenkamp opgeslagen bij een camping, zodat de slaapplek alvast geregeld was. Daarna zijn we gaan lopen richting de gletsjer. De tocht naar de gletsjer was af en toe best pittig. Soms had je het idee dat je beter een touwladder mee had kunnen nemen. Maar achteraf bleek, het was allemaal de moeite waard. Wat een gigantisch natuurgeweld, duizenden liters water die naar beneden komen zeilen. Gelukkig voor ons liet de zon zich ook nog even zien. En zoals ene WJK meerdere malen over de zee heeft geroepen was het hier echt waar. De ijsschotsen dreven een meter uit de kant.

Na het bezoek aan de gletsjer hadden we eigenlijk het idee om wat te gaan eten in een restaurantje, ware het niet dat de keuken al gesloten was. Het was rond 7 uur ‘s avonds. Gelukkig hebben Lisette en Eline onze maagjes daarna gevuld met een overheerlijke bolognese pasta, met veel liefde bereid.

Voor straks hopen wij in slaap te vallen onder het genot van het kletterende water van een waterval hier dicht in de buurt.

Vanuit de cockpit wenst de gezagvoerder en de voltallige bemanning u nog een fijne zondag toe.

Dag 8 – Geiranger

Wij hebben, naar het schijnt, op een heel bijzonder plekje van Noorwegen de nacht doorgebracht. Al om 9 uur ‘s ochtends stonden rijen van bussen vol met toeristen foto’s te maken van ons, en de omgeving. We zullen beschrijven wat er op hun foto’s stond: verticale rotsformaties (1100 m) met scherpe toppen die in de wolken verdwijnen en resten van sneeuw. Deze Trollveggen, ook wel de trollwall, is met zijn 1100 m hoogte de hoogste verticale rotsformatie van Europa.

Nadat ook wij de toerist op onze eigen slaapplek hadden uitgehangen, zijn we op pad gegaan naar de trollenroute. Deze werd aangeduid met het waarschuwingsverkeersbord “kijk uit voor trollen”. We zijn ze inderdaad tegengekomen.

wp-1467485295166.jpg

De trollenroute, ook wel Trollstigen, bevindt zich aan de andere kant van de verticale rotsformatie. Het is een 20 km lange weg met elf haarspeldbochten. Deze bochten hebben wel voor wat broekpoepmomenten gezorgd: omdat de bus een bocht moest nemen waren wij genoodzaakt aan de linkerkant van de weg, aan de rand van de afgrond, het tegemoetkomende verkeer te ontwijken.

Eenmaal boven aangekomen hebben we een onverwachtse hike van 1.5 uur gemaakt waarbij we hebben geklommen en geklauterd en door watervalletjes en sneeuw zijn gewandeld. Dit keer leek het alsof we, qua temperaturen, door de Sahara liepen.

wp-1467485583997.jpg

Om de slaapbestemming van dag 8 te bereiken zijn we verder door de bergen gejakkerd met onze T67. De slaapbestemming ligt aan de rand van het Geirangerfjord. Hier beleven wij het echte campingleven: met de wc-rol onder onze armen door de regen naar de wc.

Vanuit de cockpit wenst de gezagvoerder en zijn voltallige bemanning de thuisblijvers een prettig weekend!

Dag 7 – Åndalsnes (Trollveggen)

Ondanks dat Thor ons deze morgen goed gezind was, vond Loki het nodig om voor dag en dauw chaos en destructie te scheppen door de bomen naast onze camper om te zagen. Maar, dit lawaai viel in het niet vergeleken bij het ochtendappel dat uit de billen van Jordy en Kevin kwam. We moesten gauw weg hier!

Voordat we het dagprogramma van vandaag konden gaan beleven – een rit over de Atlantic Road – hebben we een pitstop moeten maken bij de lokale Noorse supermarkt. Met 10 colaflessen rijker, en 50 euro armer kunnen we de komende vier dagen weer vooruit. De Atlantic Road is letterlijk een route door de Atlantische oceaan. Deze 8 km lange weg verbindt de twee dichts bevolkte steden van de provincie Møre: Kristiansund en Molde (Jordy zegt: “hufters!”). Het bijzondere aan de Atlantic Road zijn de scherpe bochten van de route en het woeste landschap dat je passeert. De scherpe bochten vonden wij meevallen, maar wij zijn natuurlijk onze Max Verstappen gewend. Wel hebben we genoten van het uitzicht.

wp-1467398094390.jpg

Maar de dag kan niet compleet zijn zonder ons dagelijks portie regen. Tijdens de oversteek van de Isfjorden hebben we hier wederom van kunnen genieten. Eenmaal met onze voeten op het vaste land versnelden we onze route naar de dichtstbijzijnde parkeerplaats om de livestream vanuit Eindhoven te volgen. Op deze livestream werd de prijs uitgereikt voor het beste afstudeerproject van de TU Eindhoven. De prijs is gewonnen door Eline! “Gefeliciteerd!”, “Bedankt!”.

DSC_0422

Naast deze vreugde is ons deze week ook het verdrietige nieuws ter oren gekomen dat Rakker, het hondje van de familie von Heesch, is komen te overlijden. Wij wensen de familie veel sterkte toe. Rakker, we hopen dat je een fijn plaatsje vindt in de hondenhemel.

Vanuit de cockpit wenst de gezagvoerder, haar voltallige bemanning en blaaskapel de toeterende broekjes u een winderige avond.

Dag 6 – Kristiansund

De Siberische omstandigheden van dag 5 hebben zich afgelopen nacht ontwikkeld tot temperaturen die normaal voorkomen op Triton, één van de manen van Neptunus. Met de ijspegels aan onze neus probeerden wij ons in het diepst van de nacht, onder de volle zon, in slaap te wiegen. Zonder enig benut van tijd konden wij niets anders dan jammerend onder de dekens liggen. Het was dan ook een verademing toen onze klok 8 am aangaf zodat we, gehuld in onze blauw-gele poncho’s, ons klaar konden maken voor vertrek. Op naar het Noorden!

Met een opengebroken hemel vervolgden wij onze weg richting de eerste zee-inhammen waar Noorwegen zo om bekend staat. Hoe dichter wij het Tingvollfjord naderden, hoe mooier het weer werd. Het uitzicht op het helder blauwe water, met schitteringen door de zon, leek op de plaatjes uit de reisgidsen van Sunweb, alleen dan beter.wp-1467319757637.jpg

Na een rit van ongeveer 350 km zijn wij neergestreken in Kristiansund, het noordelijkste punt van onze reis. We zijn omgeven door fjorden en hebben uitzicht op de open zee. Vanaf hier is het nog een klein half uur rijden om via de Atlantic Road onze reis via de westkust van Noorwegen te vervolgen. Morgen meer hierover!

Vanuit de cockpit wenst de gezagvoerder en de bemanning u een goed uiteinde van juni toe.

Dag 5 – Høvringen

De wandelbestemming van vandaag was in Jotunheimen, de plaats waar je volgens het verhaal nog wel eens bergreuzen kan tegenkomen. Hieraan voorafgaand is de dag uiteraard begonnen met een vers portie regen. Wij gingen vandaag de hoogste berg van Noorwegen, Galdhøpiggen (2400 m), trotseren. Bij aankomst aan de voet van de berg stond Heimdall, de poortwachter van Jotunheimen, ons op te wachten om ons 100 Kr voor de barre camper-tocht ernaar toe uit onze broek te kloppen (straks meer hierover). Gehuld in wandelkleding begonnen we de klim vanaf 1100 m hoogte tot ongeveer 100 m boven de boomgrens. Onderweg kwamen we berggeiten, berenpoep, sneeuw en rotsen tegen. Tijdens de klim begonnen wij ons te beseffen dat Thor misschien niet het beste met ons voor had. Bovenop de berg grepen we naar onze poncho’s om te schuilen voor de regen. Op de terugweg begon de zon gelukkig weer te schijnen. Een volledig nat pak is dan ook uitgebleven. En of we de bergreuzen zijn tegengekomen…?

DSC01768-01

DSC_0171-02

Wat we wel tijdens de barre camper-tocht tegenkwamen zijn flinke hordes wandelende hamburgers. Met onze eigen torro blanco T67 hadden we toch bijna een paar koeien op de grill. En wat stond er vanavond op het menu? Precies. Burgere! Maar niet voordat we de eindbestemming van dag 5 hadden bereikt. Nadat Eline riep: “hier naar rechts!” en 10 haarspeldbochten verder, bereikten we vandaag wederom de boomgrens. Boven de boomgrens bevond zich boven onze verwachting een camperplaats. Hier neergestreken konden we ons geluk niet op: niet alleen keken wij vanuit onze camperplaats uit op het dal van Høvringen, er stond ook een klein rood barbecue huisje waar we onze burgere konden klaarmaken.

DSC_0183-01

Met onze buikjes gevuld gaan we genieten van een heerlijke avondwandeling onder Siberische omstandigheden (lees: te koud om buiten te pissen). Vanuit de après-ski hut wenst de gezagvoerder en zijn voltallige bemanning u morgen mooi weer.

p.s. vanavond tussen 10 en 11 happy hour!

Dag 4 – Lom

Vandaag hadden we weer een lange rit voor de boeg, niet qua kilometers maar wel qua tijd. Om half 11 vanmorgen zijn we vertrokken, na een heerlijk ontbijt aan het strand. Al snel bereikten wij het land van Peer Gynt. Peer Gynt was een legendarische schutter, skiër en opschepper, hij redde ongelukkige melkmeiden van trollen en hij ging de strijd aan met een wormvormige trol. De trollen waren echter al verdwenen, maar zoals Kevin zou zeggen: “die zitten al bij ons in de camper”.

De Peer Gyntvegen (tot een hoogte van 900m) is een 60km lange onverharde weg, waar wij met de camper overheen gebanjerd zijn. Letterlijk hebben we alle kanten van de camper gezien terwijl we hobbelend en schuddend vooruit gingen. Uiteraard zijn wij ook weer even voorzien van een klein portie regen, waarbij we binnen een broodje knak achter onze kiezen hebben gewerkt. Maar we mogen absoluut niet klagen, het uitzicht was schitterend en na 3 km rijden kwam het zonnetje tevoorschijn. Eigenlijk hadden wij de behoefte om elke km te stoppen en van het uitzicht te genieten, maar dan hadden we daar nu nog gereden.

Na dit ritje hadden we het doel een camping te vinden in de buurt van onze wandelbestemming van morgen. Dit is uiteindelijk gelukt. We zitten momenteel op de 4****-camping Nordal Turistsenter met een prachtige view op de bergen om ons heen. Bij aankomst op deze camping gaf de thermometer 20 graden Celsius aan, dus direct hebben we ons tafeltje met stoelen uitgeklapt om (eindelijk) eens heerlijk van het weer te genieten. Daarnaast zijn de faciliteiten hier bijzonder goed. Om hierbij aan te sluiten hebben wij (Eline) voor onszelf een heerlijke maaltijd bereid: kylling i velsmakende saus (vrij vertaald naar het Nederlands: geschnetzeltes). Daarnaast moest ik van Eline laten weten dat we nu aan een heerlijk Mövenpick ijsje zitten (5 euro voor 2 bollen). Kevin heeft geen ijsje genomen maar heeft er spijt van: “@#$%$!!!!! het is wel heel erg lekker dat Mövenpick ijs”.

Nu gaan we nog even heerlijk genieten van deze avond. Vanuit de cockpit namens de gezagvoerder en zijn voltallige bemanning: “check jullie later homies!”

Dag 3 – Hamar

Met 1350 km achter onze kiezen, begon de dag dit keer niet met camper-rijden. Op het programma stond het bezoeken van het Norsk Folkemuseum. Dit openluchtmuseum staat vol met boerenhuisjes, voedselschuren en staaf kerken. Deze hutjes zijn gebouwd in de periode 1250-1850, en zijn verzameld vanuit heel Noorwegen. De graanschuren staan op pilaren zodat de wind eronder door kan waaien. De demonstratie van de traditionele Noorse volksdans gaf een zeer natuurgetrouwe weerspiegeling van de gebruiken uit die tijd. Achteraf bleek er vanuit het publiek meer aandacht te zijn voor Goku dan voor het gedans.

IMG_20160627_121548-01[1]

Wederom werden wij getrakteerd op een verfrissende natuurlijke douche. Met de plu’s in onze hand vervolgden wij onze weg naar het Vikingskip museum. In het Vikingskip museum staan 3 Vikingschepen tentoongesteld. De Vikingen (750-1066) waren briljante schepenbouwers en zeevaarders. Hun schepen waren snel, goed gebouwd, en geschikt om grote reizen te maken over de zee. Voor zover bekend zijn de Vikingen de eersten die Noord-Amerika bereikten. Naast dit vakmanschap kenden de Vikingen ook hun donkere kant: ze plunderden zonder pardon kerken, kloosters, dorpen en steden.

Deze toeristische attractie was voor Goku niet toegankelijk. In plaats daarvan was hij zelf de attractie.

Onderweg naar de beeldentuin (Vigelandspark) heeft een verkeerde afslag ervoor gezorgd dat we een korte city-trip door Oslo hebben moeten maken. Na dit bezoek sprongen wij de camper weer in om onze weg te vervolgen naar Hamar. Net nadat we Oslo uit waren heeft een random afslag ons door de heuvels in Noorwegen geleid. We strandden op een treinstationnetje in Leirsund waar we kasseroller kaker (vrij vertaald naar het Nederlands: pannenkoeken) hebben gebakken om onze honger te stillen.

Met de buikjes gevuld hebben wij de laatste etappe  van de dag gereden. Tijdens de reis keken wij onze ogen uit naar de prachtige meren, bossen en bergen. In Hamar stond een camperplaats met een prachtig uitzicht aan het Msjøsameer ons op te wachten.

Lokale tijd is 10:41 pm, de zon is nog niet onder. Vanuit de cockpit wenst de gezagvoerder en bemanning u een prettige avond.

Dag 2 – Oslo

Na een welverdiende nachtrust begon onze tweede dag met een vers portie regen als ontbijt. Het vervolg van de reis naar Noorwegen kon beginnen. Maar voordat we konden gaan moest het volgende geregeld worden: het legen van de strontemmer. Een zeer belangrijke klus waarbij je met zeer grote precisie de stront-klonters uit de bak moet zien te spoelen. Lisette was hier zeer bedreven in.

Goed. Verder met de reis… Lisette heeft ons tot de grens van Noorwegen gebracht, waar we opnieuw op zoek zijn gegaan naar een ambtenaar om Goku aan te melden. Dit keer was de beste man wel aanwezig, maar zoals het een echte ambtenaar betaamd vroeg hij ons: “Wat komen jullie hier doen?”, waarop wij antwoordden dat we op een road-trip zijn. “Zijn alle papieren voor Goku in orde?” Met een mondelinge bevestiging en zonder enige vorm van controle zat de taak van de ambtenaar er weer op voor die dag. Hierna hebben wij de reis, uiteraard onder de begeleiding van een flinke bak regen, met Kevin aan het roer voortgezet.

Oslo was de plaats van bestemming. Eenmaal bij de camper-plaats aangekomen viel ons iets op. Het zusje van onze T67, T58, stond daar geparkeerd. Deze T58 was nauw verwant aan onze cruiser, omdat de nummerplaten op 1 cijfer na met elkaar overeenkwamen. Zij kwam dan ook uit hetzelfde Nederlandse verhuurbedrijf vandaan.

Nadat we een plekje hadden gevonden voor de camper hebben we de stoelen en tafel uitgeklapt en heeft Lisette ons verblijd met een heerlijk diner, namelijk: ‘kylling i kveld’ (vrij vertaald naar het Nederlands: Chicken Tonight met kip en rijst). Al snel werden wij gesommeerd om de stoelen en tafel weer in te klappen, want de regen kwam weer eens kijken.

De rest van de avond hebben we opgevuld met een leuk bordspel. Ja, we hebben gewonnen. Nu staan we weer op het punt om naar bed te gaan.

Bedankt voor de aandacht namens de gezagvoerder en zijn voltallige bemanning.

Tot de volgende keer.

Dag 1 – Falkenberg

Vanochtend (25 juni 2016, 4:25 am) vroeg vertrokken in de luwte van de nacht, tenminste, nadat de handrem van de camper werd gehaald. De reis naar het verre Noorden kon beginnen.

Wij heten u welkom aan boord van de Sunlight T67 uit het derde dal universum. In de Sunlight T67 bevindt zich 1 nooduitgang, die u kunt vinden aan de rechterzijde van het voertuig. Lopen is verboden totdat het lichtje “stoelriemen vast” gedoofd is. Met haar cruisesnelheid van >100 km/h is zij uitermate geschikt voor het crossen over de Deutsche Autobahn.

Bij de alombekende wegwerkzaamheden die altijd in de zomer uitgevoerd worden, werd je aan haar gigantische afmetingen herinnerd (hxbxl = 738cmx233cmx296cm). Onderweg zijn alle soorten weer de revue gepasseerd: regen met bliksemschichten, maar ook zonneschijn. Wij geven het barbecue-weer met een temperatuur variërend tussen de 24 en 29 graden celcius een zeven.

Na een hoop gezeik lichter en nog meer 0.70 wc/inwissel-bonnen rijker, bereikten wij de kust van Duitsland om de oversteek naar Denemarken te maken. We nemen jullie even mee naar het moment op de boot: op het dek waaiden de rugharen van je reet en hebben we een broodje met beleg genuttigd (aan de prijs te zien had dit goud kunnen zijn). Trouwens, die meeuwen zijn echt helemaal knetter.

Eenmaal bij de grens van Zweden aangekomen moest Goku door de douane gecontroleerd worden. Maar zoals het een echte ambtenaar betaamd, was deze niet aanwezig om zijn taak te vervullen. Zonder controle hebben we onze weg vervolgd richting de camping in Falkenberg. Eline heeft deze eindsprint voor haar rekening genomen. De camper leek af en toe het schommelschip uit de Efteling, maar iedereen is veilig aangekomen. Ze heeft er tevens voor gezorgd dat de lege buikjes werden gevuld: pasta möte nöke (vrij vertaald naar het Nederlands: pasta pesto met pijnboompitten, spekjes en rucola).

IMG_20160625_194925-01

Vanuit de cockpit van onze T67 wenst de gezagvoerder en de bemanning u een goede voortzetting.

Reisplan

Op zaterdag 25 juni 2016 zal onze reis beginnen naar Noorwegen. Als er iets is dat Noorwegen kenmerkt dan zijn het wel de contrasten. Hoge bergen die zich verheffen boven de spectaculairste fjorden ter wereld.

Met zijn 4en (Kevin, Lisette, Jordy en Eline) en Goku zullen wij dit avontuur aangaan. Eenmaal in Noorwegen aangekomen, begint de reis in Oslo, en eindigt nabij Skien, waar de ouders van Thomas (een Noorse vriend) wonen.

We hebben de reis grofweg uitgestippeld, zodat we hopelijk alles kunnen zien en doen wat we zouden willen. Mogelijk moeten we onze reis onderweg bijstellen als we merken dat het toch niet haalbaar is. Onderweg zullen we bepalen wat we deze dagen verder gaan ondernemen.

Hieronder het reisplan.

Dagbeschrijving:

Dag 1 – Vertrek vanuit Nederland (ca. 944km)

Op zaterdag 25 juni 2016 vertrekken we rond 4 uur ’s ochtends vanuit Nederland richting Noorwegen. We rijden via Bremen en Hamburg door Duitsland heen, waar we eindigen in Puttgarten. Hier nemen we de oversteek naar Denemarken. Vervolgens rijden we langs Kopenhagen naar de volgende haven waar we een oversteek maken naar Zweden. Het plan is om ter hoogte van Tylösand een camping te zoeken waar we onze eerste stop kunnen maken. We hopen hier rond etenstijd aan te komen zodat we een rustige avond hebben.

Dag 2 – Aankomst in Oslo (ca. 436km)

Op zondagochtend doen we rustig aan en vervolgen we onze reis naar een camping nabij Oslo. Hier zullen we onze tweede nacht doorbrengen.

Dag 3 – Bezoek aan Oslo, doorreis richting Lillehammer (ca. 126km)

Deze dag staat in het teken van een bezoek aan Oslo. We zullen tijdens onze reis met elkaar bekijken welke bezienswaardigheden we zeker willen gaan zien. Mogelijkheden zijn onder andere de Vingelandsparken, de grootste bezienswaardigheid van Oslo, maar ook het vikingmuseum, het operagebouw en de Karl Johans gate. We gaan het zien! Als we hier nog puf voor hebben, zullen we ’s avonds nog 1 – 1,5uur rijden om Oslo voorbij te zijn vóór de ochtendspits de volgende dag.

Dag 4 – De Peer Gyntweg(ca. 145km)

De Peer Gyntweg is een 60 kilometer lange toeristische weg die we deze dag zullen rijden, om hopelijk mooie landschappen te zien. De vraag is waar we deze dag zullen eindigen.

Dag 5 – Jotunheimen National Park (ca. 100km)

Aangezien het de vraag is waar we zullen eindigen, is het dus ook de vraag hoe ver en of we de volgende dag nog wat moeten rijden. Het plan is om deze dag te genieten van het Jotunheimen National Park. Een idee is om naar de hoogste berg van Noorwegen te gaan: Galdhopiggen. Ook deze dag zal het weer een verassing zijn wat de dag ons gaat brengen.

Dag 6 – De reis richting het noorden (ca. 335km)

We zullen de volgende dag vertrekken richting het Noorden. We willen proberen te eindigen rond Kanestraum, zodat we de volgende dag de Atlantische weg kunnen trotseren. Deze dag staat dus in het teken van: rijden in de camper..!

Dag 7 – De Atlantische weg (ca. 180km)

Een bijzondere weg over het water: de Atlantische weg. Dit is één van ’s werelds mooiste wegen!

Dag 8 – Trollstigsveien (ca. 140km)

Deze dag willen we de Trollstigen trotseren, een 106km lange weg door het westen van Noorwegen. Deze weg heeft een hellingsgraad van 9% en bestaat uit 11 haarspeldbochten. Rondom de weg zijn hoge bergen. Wij zijn zeer benieuwd!

Dag 9 – Het Geirangerfjord (ca. 110km)

We eindigen de vorige dag rond het Geirangerfjord. Dit schijnt één van de mooiste fjorden van Noorwegen te zijn. We zullen per ferry over het Geirangerfjord varen, met de camper op de ferry uiteraard. Daarna rijden we verder richting de gletsjers bij Olden. Hopelijk kunnen we hier ook nog wat rondwandelen bij deze gletsjers in de buurt.

Dag 10 – Doorreis naar Flam (ca. 200km)

Deze dag gaan we onze reis vervolgen naar Flam. We zullen deze dag het Sognefjord oversteken, dit fjord is met 204km het diepste, langste en één van de mooiste fjorden van Noorwegen. Tevens komen we deze dag door de Laerdalstunnel heen, welke loopt tussen Laerdal en Aurland. Dit is met zijn 24,5km de langste autotunnel ter wereld!

Dag 11 – Met de trein naar Myrdal (20km)

Deze dag zullen we niet met de camper reizen, maar met de trein. Dit is de Flamsbana. De spoorlijn bij Flam is in 2014 door de Lonely Planet genoemd tot de op één na meest indrukwekkende treinreis ter wereld. De trein brengt je van Flam aan de fjord naar de bergtoppen.

Dag 12 – van Flam naar Odda (ca. 153km)

We zullen onze reis vervolgen richting het mooie Odda. De omgeving schijnt mooi te zijn. Wat we precies gaan doen zal de tijd uitwijzen, we zullen zien! In ieder geval kunnen we genieten van de prachtige natuur.

Dag 13 – Naar onze Noorse vriend in Stavanger (ca. 194km)

Het doel is om aan het eind van deze dag aan te komen in Stavanger, bij onze vriend Thomas. Thomas is al meerdere keren naar ons geweest in Nederland, en dit is de eerste keer dat wij bij hém thuis komen!

Dag 14 t/m 16 – Survival, party en rust

We laten ons verassen door Thomas wat we deze dagen gaan doen. In ieder geval staat het op de planning om 1 dag een hike te doen en daarbij een nacht in de wildernis van Noorwegen te verblijven in ons eigen tentje. Daarbij ons eigen visje vangen en garen op een zelfgemaakt vuurtje. Op 9 juli is Eline jarig, wat we ook zullen gaan vieren! Daarnaast zijn er een aantal bezienswaardigheden in de buurt zoals de Preikestolen en de Kjerag, wie weet wat we allemaal gaan meemaken deze dagen.

Dag 17 – reis naar Skien (ca. 412km)

Deze dag staat in het teken van rijden met de camper. We gaan met Thomas richting Skien, waar in een dorp nabij het huis van zijn ouders is gevestigd. Het plan is ergens eind van de middag aan te komen bij het huis van zijn ouders.

Dag 18 – Verblijf te gast in Skien

De laatste dag in Noorwegen, waarop we nog kunnen uitrusten en lol kunnen maken met elkaar. De volgende dag zullen we vertrekken naar Nederland.

Dag 19 – Terugreis richting huis, met de boot naar Denemarken

Op deze dag zullen we om 16.30u vanaf Kristiansand de boot nemen naar Hirthals (Denemarken). Hier komen we rond 20.00uur aan, daarna rijden we ’s nachts richting Nederland. Het plan is om ergens in de ochtend weer thuis aan te komen, na hopelijk een geweldig mooie, leuke en gezellige reis!