Dag 6 – Sneeuwscootertocht

Na een welverdiende nachtrust hebben we ons met zijn 4-en naar de eetzaal begeven voor een ontbijtje. Ienemienemutte heeft besloten dat de meiden een sneeuwscootertocht zouden maken door de Laplandse bossen en de jongens een film zouden kijken in `the cabin in the woods’.

De ronkende motoren van de sneeuwscooters waren al van een afstand te ruiken. Geharnast in sneeuwpak, bivakmuts en helm hebben Lisette en Eline de prachtige bumpy-ride zonder kleerscheuren doorstaan. De maximale snelheid is genoteerd op 60 km/uur.

Na deze bumpy-ride voelde Jordy, die samen met Kevin in de tussentijd genetflixt had, een sterke behoefte aan pizza opkomen. Om in deze behoefte te voorzien is de rest met Finse sleetjes afgegleden naar de dichtstbijzijnde supermarkt. Deze glijpartij was erg leuk –de weg terug viel tegen.

Uiteraard hebben we ook deze avond, welke tevens de laatste is, afgesloten in de sauna. Om de zweetklieren eens goed aan het werk te zetten is de temperatuur goed opgestookt. Dit was ook af te lezen aan de koortsthermometer. Om met goed gevulde magen het bed in te duiken hebben we nog een aantal pizza’s afgebakken. Ook voor de rest bleek deze behoefte onvermijdelijk.

Vanuit een bloedheet `cabin in the woods’ bedanken wij jullie trouwe volgers voor de interesse en reacties. Morgen worden we door Lasse afgezet op het vliegveld in Oulu, om vervolgens via vliegveld in Helsinki weer op Amsterdamse bodem te arriveren.

Tot de volgende keer!

Dag 5 – ZzzzzZzzZz

In het diepst van de nacht heeft Eline op het balkon in haar pyjama het aardbeien ijs los staan te bikken. Dit ijs was om de keelpijn van Jordy te verzachten. De nacht is met ups en downs verlopen.

Vandaag stond in het teken van een vrije dag. De eerdere plannen die we hadden (mogelijk een dagje de ski piste op) hebben wij wegens de omstandigheden laten varen.

In de loop van de ochtend zijn Lisette en Eline onder barre omstandigheden richting het ziekenhuisje gewandeld. Dit om te zorgen dat we de juiste papieren zouden verkrijgen met een doktersverklaring zodat we het een en ander kunnen declareren bij de annuleringsverzekering. Ondertussen lagen Kevin en Jordy samen op de bank: ….ZzzzzZzzZz….

Na de lunch hebben wij met zijn 4-en een korte wandeling van 100 meter gemaakt waarbij drie van ons nog een heerlijk frisse duik in de sneeuw hebben genomen. Jordy is naar huis gegaan: ….ZzzzzZzzZz….ZzzzzZzzZz….ZzzzzZzzZz…. Ondertussen hebben Eline, Kevin en Lisette nog een korte verfrissende sneeuwwandeling gemaakt.

Wij hebben weer met zijn 3-en een diner genuttigd, waarbij Jordy wederom een dutje heeft gedaan. Natuurlijk hebben we ook wat te eten voor hem meegenomen. Gelukkig zijn de temperaturen gezakt naar normale omstandigheden en lijkt de antibiotica zijn werk te gaan doen.

De dag is afgesloten met de sauna en ….ZzzzzZzzZz… Vanuit de ‘cabin in the woods’ wensen wij iedereen een goede ….ZzzzzZzzZz….

Dag 4 – Vervolg 2-daagse huskysafari / doktersbezoek

Nadat het vuur van de kachel was gedoofd, ontwikkelde zich er een dikke ijslaag aan de binnenkant van de ruiten. De ijspegels hingen aan onze neus. Plots hoorden wij een hard gebonk op de voordeur: en inderdaad, het was een ijsbeer en hij vroeg om een bontjas.

Na weer in slaap gesukkeld te zijn werden wij om 3 uur ’s nachts wakker geshaked in de hut. De oorzaak was dat Jordy als een gek z’n bed uit sprong om snel zijn thermopak aan te trekken. Hij stormde in -26°C naar buiten om daar zijn rendierenvlees te dumpen. Helaas werd het er niet beter op. Vroeg in de ochtend besloten we om Jordy en Eline terug te laten gaan naar het hotel.

Bij J & E: Vol gas scheurden we op de sneeuwscooter door de Finse bossen. Het leek alsof de bestuurders vergeten waren dat er nog iemand bij ze achterop zat. Om 11 uur kwamen we aan bij het hotel en streek Jordy neer op de bank.

Ondertussen bij K & L: Na het ontbijt hebben wij samen de afwas gedaan. Een gezellige bezigheidstherapie terwijl onze Zwitserse huisgenoten buiten de hondenpoep aan het opruimen waren. Nadat we ieder onze eigen honden onder de sneeuw vandaan getrokken hadden en in het harnas voor de slee hadden staan, waren we drie kwartier verder en konden we vertrekken. Een tocht van 38 kilometer voerde ons terug naar de husky farm. Zoals het een echte stuntvrouw betaamt heeft Lisette 4x een duik in de sneeuw genomen.

De gebeurtenissen bij J & E: Rond het middaguur werden we door de hoteleigenaresse opgehaald voor een doktersbezoek. Hier werd de diagnose keelontsteking gesteld en met een antibioticakuurtje keerden wij weer terug naar ons nederige verwarmde ‘cabin in the woods’.

Aan het einde van de dag werden wij weer herenigd, maar uiteindelijk zijn er maar 3 van ons richting de eetzaal vertrokken. Jordy voelde zich te beroerd om mee te gaan dus daarom hebben wij een doggybag met eten, waaronder aardbeien ijs, voor hem meegenomen.

Vanuit het hospitaal ‘cabin in the woods’ hopen wij dat de temperatuur nog verder zal gaan dalen.

Dag 3 – Start 2-daagse huskysafari

Een ander noodlot was deze ochtend toegeslagen: Jordy startte de dag met een kleine verhoging en voelde zich niet lekker. Na een aantal temperatuur-verlagende paracetamolletjes zijn we met onze sleetjes de ontbijtzaal binnengegleden. Al hier hebben de meesten van ons een stevig ontbijt genuttigd om klaar te zijn voor de 2-daagse huskysafari. De pannenkoeken / wafels vielen goed in de smaak.

Ingepakt in onze sneeuwpakken werden wij op een slede gezet, welke werd voortgetrokken door vier husky’s. Dat zag er zo uit:

Met hun tong op half zeven renden de honden zo hard ze konden, zelfs tijdens het poepen en plassen. Je kunt je wel voorstellen wat een lucht er om Lisette hing nadat ze met de slee was omgevallen.

Na een paar uur te hebben genoten van de prachtige, ongerepte natuur begonnen wij (niet de honden) vermoeid te raken. Zittend op een husky-velletje bij het kampvuur hebben we tosti’s en worstjes en kippensoep (van knorr) gegeten.

Dag 1 van de tocht eindigde in een `cabin in the woods’ zonder stromend water en elektriciteit. Verkleumd van de reis werden we door onze gids Mila aan het werk gezet: een gat maken in het ijs. Na 1.5 uur bikken was de opening eindelijk groot genoeg om de ladder erin te zetten. Dit was wel handig om als dompelbad te kunnen gebruiken na een zwetend sauna bezoek. Bij -20°C viel de temperatuur van het water best mee.

Tintelend van het dompelbad zijn we in ons huispak bij de kachel in de `cabin in the woods’ neergestreken. Daar hebben we genoten van een heerlijke maaltijd dat onder andere bestond uit (niet aangereden) rendier.

Uiteindelijk bleek het voor iedereen onvermijdelijk nog 1 maal de kou te trotseren tijdens de barre wandeling naar het toilet. In dit houten hutje lag een plank met een gat. Het rook er naar konijnenhok. Gelukkig viel de kou van de piepschuimen wc-bril alles mee vergeleken met de nachtelijke temperatuur van -26°C.

Vanuit een ijskoud `cabin in the woods’ wensen we jullie een warme nachtrust toe.

Dag 2 – Sneeuwschoenwandeling en ijsvissen

Vanochtend zijn we met een prachtig uitzicht wakker geworden. Bij Eline en Jordy hingen de ijspegels aan het dak. De knop van de verwarming is inmiddels gevonden.

Vandaag stond er op de planning om te gaan sneeuwschoenwandelen en ijsvissen. Onze trouwe vriend Lasse stond ons om 11 uur al op te wachten. Nadat we onze eigen Donald Duck schoenen hadden uitgekozen zijn we met een man of 14 vertrokken richting een dichtgevroren meer. Het was een barre tocht van 20 minuten en 39 seconden door het bos. Lasse vertelde ons onderweg over takjes-vretende konijnen, eekhoorns, vossen en elanden. Mooi verhaal, lekker kort.

Eenmaal bij het meer aangekomen kregen wij een demonstratie ijsvissen. Hierbij had Lasse met de vissen afgesproken dat ze bij hem 2x binnen anderhalve minuut zouden bijten. En bij de rest vervolgens 1x en daarna niet meer. Jullie kunnen al raden wat wij gegeten hebben als lunch. Inderdaad, voorgegaarde worstjes. Op het ijs werd een kampvuur gemaakt waar thee werd gekookt en koffie werd klaargemaakt. Ook konden wij daar onze worst warmen. Sommige mensen waren niet gediend van een zwarte worst.

Uit frustratie om onze visvangst hebben wij een flacon Jägermeister genuttigd. En ja, hij was ijskoud. Net als onze thee uit de thermosflessen van Eline en Jordy overigens en dat voor 25 euro per thermosfles. Voordat we gaan heeft Kevin nog een extra gat in het ijs gepist en hebben we een kampioenschap Donald Duck rennen gehouden. Dit heeft uiteraard Kevin weer glansrijk gewonnen. Eline, Jordy en Lisette hebben overigens niet mee gedaan aan dit kinderachtige tafereel.

Na het vissen waren wij genoodzaakt onze barre tocht terug te maken naar het hotel. Heuvel op duurde dit een stuk langer, 25 minuten en 43 seconden.

In de avond hebben wij weer genoten van een uitgebreid diner en een lekkere halve liter cola. Na het eten zijn we met sleetjes naar boven gegaan en zijn wij als 20-jarige kinderen keihard naar beneden gegleden. Het nadeel hier was dat er geen lift naar boven was, maar dit mocht de pret niet drukken.

Inmiddels brandt de kachel en zitten wij wederom aan een lekker glaasje Jägermeister. Vanuit onze sauna in ‘the cabin in the woods’ wensen wij jullie nog een fijne avond.

Dag 1 – AMS-HEL-OUL-Taivalkoski

Vanochtend zijn we om half 9 vertrokken nadat wij van de catering in de vorm van een broodje ei een karig ontbijt voorgeschoteld hebben gekregen. Het noodlot sloeg toe toen Jordy en Kevin nog voor het droppen van de bagage een grote pitstop moesten maken. Verder hebben wij moeten overleven op een platgedrukt Saucijzenbroodje voor de prijs van een 3-gangen diner.

Om ruimte te besparen hebben we besloten alvast wat winterkleding aan te trekken. Daar stond Eline met haar felrode moonboots, waarvan ze niet wist wat links of rechts was. En daar had je Lisette met de jas van de Aldi uit 1980. En Jordy en Kevin gaven de staat van hun voeten het predikaat ‘well-done’. ERG hete voeten dus.

Eenmaal in de lucht hebben wij de nodige stukken Tony’s chocolonely verorberd. Verder zijn de vluchten goed verlopen en werden we in Oulu onthaald door onze altijd enthousiaste grote vriend Lasse. Lasse ziet er ongeveer uit als de man uit dit filmpje: https://www.youtube.com/watch?v=2Z4m4lnjxkY

Op dit punt nam onze reis een onverwachte wending. Op het ene moment ben je met 2 busjes onderweg naar je accommodatie en het volgende moment is het andere busje kapot en sta je een busje 2KM terug te duwen naar het dichtstbijzijnde tankstation. Hierdoor werd onze reis enigszins vertraagd. De verdere reis werden wij vergezeld door het altijd gezellige geboer en geschijt van onze chauffeur, Lasse. De poepdampen diffundeerden rijkelijk door de auto en vormden een dun ijslaagje aan de binnenkant van de ruiten.

Later op de avond in het hotel aangekomen werden wij getrakteerd op een diner van aangereden rendier en ingevroren zalm. Om kosten te besparen heeft Eline daar een warme chocolademelk bij gedronken. De rest heeft Cola en Fanta gedronken, maar omdat het geld kost moest er toch even gemeld worden dat er teveel bubbels in de Fanta zaten.

Na het eten hebben we de kleding voor de komende week gelijk gepast en ook maar aangehouden. Het kwik was al gedaald tot 1.5 CM. Aangekomen bij onze ‘cabin in the woods’ zijn wij neergestreken bij onze haard met een aantal lekkere glazen ‘Vliegend Hert’.

De hotelkamer lijkt overigens meer op een complete villa. Met 4 slaapkamers, 2 WC’s, 2 douches, 2 veranda’s, een keuken met vaatwasser, een washok, een woonkamer met haard en een heerlijke sauna kunnen wij hier uitstekend vertoeven.

Vanuit de sauna in ‘the cabin in the woods’ wensen wij jullie een fijne nachtrust toe.

Lapland Tour

Hallo allemaal, wat fijn dat je er bent.
Wij staan weer klaar voor een nieuw avontuur. Wij betekent Kevin, Lisette, Jordy en Eline. Dit keer is onze bestemming Lapland. Lapland is niet echt een land maar een aanduiding voor het gebied dat min of meer het oorspronkelijke leefgebied van de rendieren en de Sami, ofwel Lappen, is. Het is één van de laatste ongerepte natuurgebieden in Europa. Lapland strekt zich uit over het noorden van Noorwegen, Zweden, Finland en het schiereiland Kola in Rusland. Wij gaan naar Fins Lapland. Finland is ruim 8x groter dan Nederland. Ongeveer 70% van de oppervlakte bestaat uit bos, 15% uit bouwland, bouwpercelen en wegen en 15% uit braakliggend land: moerassen, onbegroeide rotsen en zandvlaktes.

Dag 1 – zaterdag 3 maart 2018
Vertrek naar Lapland
Vanuit Beneden-Leeuwen vertrekken wij richting Schiphol waar om 11.45u ons vliegtuig zal vertrekken richting Finland. Eerst vliegen we naar Helsinki, waarna we een overstap hebben naar Oulu. Vanaf Oulu worden we opgehaald en naar onze accommodatie gebracht, wat nog zo’n 2 uur rijden is (150 kilometer). Wij reizen af naar Taivalkoski, een voormalig handelsdorp in het midden van Finland in de provincie Ostrabotnia, aan de poort van Lapland. Hier hebben we een 4-persoons huisje dat ruim en gezellig ingericht is met woonkamer met houtkachel, een zithoek en een eigen sauna.

Dag 2 – zondag 4 maart 2018
Sneeuwschoenwandeling en ijsvissen
’s Morgens vertrekken wij vanaf het hotel voor een schitterende sneeuwschoenwandeltocht in de omgeving van Taivalvaara. De route gaat door heuvelachtig terrein met bovendien mooi uitzicht onderweg. We doen dit onder begeleiding van een lokale Engels sprekende gids. Aangekomen bij de vissstek zullen we leren ijsvissen. Aan het eind van de dag vertrekken we weer terug naar het hotel waar een warme maaltijd op ons staat te wachten. Het hotel beschikt tevens over een zwembad waar wij eventueel een frisse duik kunnen nemen.

Dag 3 – maandag 5 maart 2018
Start 2-daagse huskysafari
Na het ontbijt worden we naar de huskyfarm gebracht. De gids zal ons uitleg geven over de huskysafari en hier zullen we de honden leren kennen. De komende 2 dagen zullen wij allemaal zelf een hondenslee besturen. De tocht gaat door gevarieerd landschap met bossen en over bevroren meren. Onderweg wordt er geluncht in de natuur bij een kampvuur. In de middag komen we aan bij de wildernishut, waar we overnachten. Het is eenvoudig, zonder stromend water en elektriciteit. Het is warm en er wordt voor ons gekookt. Verder mogen we helpen met het verzorgen en het voeren van de honden. Er is een sauna bij de hut die warm gestookt wordt en waar gebaad kan worden. We zijn midden in de natuur en het zou een ideale plek zijn om het noorderlicht te spotten, hopelijk maken we dit mee.

Dag 4 – dinsdag 6 maart 2018
Vervolg van de huskysafari
We zijn mogelijk al wat meer ervaren en staan daardoor hopelijk al wat meer ontspannen op de slede. Een prachtige tocht voert ons weer terug naar de huskyfarm. Het sturen over bospaadjes gaat steeds behendiger en de band met onze husky’s is gegroeid, waardoor we goed op elkaar ingespeeld zijn. Ook vandaag lunchen we weer bij een open kampvuur. Aan het einde van de middag worden we terug naar het hotel gebracht.

Dag 5 – woensdag 7 maart 2018
Vrij te besteden dag
Deze dag heeft nog geen programma. Het is een vrij te besteden dag waarop we zelf kunnen beslissen wat we gaan doen. Er is keuze om nog een excursie te doen, te relaxen of Taivalkoski te bezoeken. Ook kunnen we sneeuwschoenen en langlauflatten pakken of we kunnen naar het naast gelegen skigebied gaan om een afdaling te maken.

Dag 6 – donderdag 8 maart 2018
Sneeuwscootertocht
Vandaag gaan we op pad met een sneeuwscooter. We krijgen instructie over het besturen van de sneeuwscooter en gaan een rit maken van 40 tot 60 kilometer. Wederom lunchen we weer bij een kampvuur waar we worstjes kunnen roosteren. Onderweg wordt er regelmatig gestopt zodat de bestuurder en bijrijder van plaats kunnen wisselen (met zijn tweeën hebben we één sneeuwscooter).

Dag 7 – vrijdag 9 maart 2018
Terugreis naar Nederland
Na het ontbijt vertrekken we terug naar Nederland, waar wij rond 18.15uur zullen landen.