Hallo allemaal, wat fijn dat je er bent.
Wij staan weer klaar voor een nieuw avontuur. Wij betekent Kevin, Lisette, Jordy en Eline. Dit keer is onze bestemming Lapland. Lapland is niet echt een land maar een aanduiding voor het gebied dat min of meer het oorspronkelijke leefgebied van de rendieren en de Sami, ofwel Lappen, is. Het is één van de laatste ongerepte natuurgebieden in Europa. Lapland strekt zich uit over het noorden van Noorwegen, Zweden, Finland en het schiereiland Kola in Rusland. Wij gaan naar Fins Lapland. Finland is ruim 8x groter dan Nederland. Ongeveer 70% van de oppervlakte bestaat uit bos, 15% uit bouwland, bouwpercelen en wegen en 15% uit braakliggend land: moerassen, onbegroeide rotsen en zandvlaktes.
Dag 1 – zaterdag 3 maart 2018
Vertrek naar Lapland
Vanuit Beneden-Leeuwen vertrekken wij richting Schiphol waar om 11.45u ons vliegtuig zal vertrekken richting Finland. Eerst vliegen we naar Helsinki, waarna we een overstap hebben naar Oulu. Vanaf Oulu worden we opgehaald en naar onze accommodatie gebracht, wat nog zo’n 2 uur rijden is (150 kilometer). Wij reizen af naar Taivalkoski, een voormalig handelsdorp in het midden van Finland in de provincie Ostrabotnia, aan de poort van Lapland. Hier hebben we een 4-persoons huisje dat ruim en gezellig ingericht is met woonkamer met houtkachel, een zithoek en een eigen sauna.
Dag 2 – zondag 4 maart 2018
Sneeuwschoenwandeling en ijsvissen
’s Morgens vertrekken wij vanaf het hotel voor een schitterende sneeuwschoenwandeltocht in de omgeving van Taivalvaara. De route gaat door heuvelachtig terrein met bovendien mooi uitzicht onderweg. We doen dit onder begeleiding van een lokale Engels sprekende gids. Aangekomen bij de vissstek zullen we leren ijsvissen. Aan het eind van de dag vertrekken we weer terug naar het hotel waar een warme maaltijd op ons staat te wachten. Het hotel beschikt tevens over een zwembad waar wij eventueel een frisse duik kunnen nemen.
Dag 3 – maandag 5 maart 2018
Start 2-daagse huskysafari
Na het ontbijt worden we naar de huskyfarm gebracht. De gids zal ons uitleg geven over de huskysafari en hier zullen we de honden leren kennen. De komende 2 dagen zullen wij allemaal zelf een hondenslee besturen. De tocht gaat door gevarieerd landschap met bossen en over bevroren meren. Onderweg wordt er geluncht in de natuur bij een kampvuur. In de middag komen we aan bij de wildernishut, waar we overnachten. Het is eenvoudig, zonder stromend water en elektriciteit. Het is warm en er wordt voor ons gekookt. Verder mogen we helpen met het verzorgen en het voeren van de honden. Er is een sauna bij de hut die warm gestookt wordt en waar gebaad kan worden. We zijn midden in de natuur en het zou een ideale plek zijn om het noorderlicht te spotten, hopelijk maken we dit mee.
Dag 4 – dinsdag 6 maart 2018
Vervolg van de huskysafari
We zijn mogelijk al wat meer ervaren en staan daardoor hopelijk al wat meer ontspannen op de slede. Een prachtige tocht voert ons weer terug naar de huskyfarm. Het sturen over bospaadjes gaat steeds behendiger en de band met onze husky’s is gegroeid, waardoor we goed op elkaar ingespeeld zijn. Ook vandaag lunchen we weer bij een open kampvuur. Aan het einde van de middag worden we terug naar het hotel gebracht.
Dag 5 – woensdag 7 maart 2018
Vrij te besteden dag
Deze dag heeft nog geen programma. Het is een vrij te besteden dag waarop we zelf kunnen beslissen wat we gaan doen. Er is keuze om nog een excursie te doen, te relaxen of Taivalkoski te bezoeken. Ook kunnen we sneeuwschoenen en langlauflatten pakken of we kunnen naar het naast gelegen skigebied gaan om een afdaling te maken.
Dag 6 – donderdag 8 maart 2018
Sneeuwscootertocht
Vandaag gaan we op pad met een sneeuwscooter. We krijgen instructie over het besturen van de sneeuwscooter en gaan een rit maken van 40 tot 60 kilometer. Wederom lunchen we weer bij een kampvuur waar we worstjes kunnen roosteren. Onderweg wordt er regelmatig gestopt zodat de bestuurder en bijrijder van plaats kunnen wisselen (met zijn tweeën hebben we één sneeuwscooter).
Dag 7 – vrijdag 9 maart 2018
Terugreis naar Nederland
Na het ontbijt vertrekken we terug naar Nederland, waar wij rond 18.15uur zullen landen.
Recent Comments