Dag 2 – Aankomst in Jakarta

Het was een lange reis, maar uiteindelijk is het ons best wel mee gevallen.

Kevin heeft tot aan Kuala Lumpur naast een Indische vrouw gezeten die nu waarschijnlijk een decubitus plek op haar voorhoofd heeft vanwege het slapen tegen de stoel voor haar.

Na 11 uur en 20 minuten kwamen we bij onze tussenstop in Kuala Lumpur aan. Daar hebben ze middenin de luchthaven een soort kleine jungle gemaakt.

image

Na 30 minuten moesten we al weer klaar gaan staan om te boarden. In Kuala Lumpur zijn er best wel wat mensen uitgestapt en daarvoor in de plaats kregen we Indische mensen in hun traditionele gewaden terug.

Hierna vervolgden we onze reis naar Java. Het was erg gezellig met een Javaanse man die hele verhalen had, erg indrukwekkend, alleen wel lastig aangezien hij dat gewoon in zijn eigen taal bleef doen.

Eenmaal geland hebben we lang in de rij moeten staan voor een visum. Het leek wel of die mensen allemaal slakkenkruid te eten kregen.

Onze chauffeur stond met een naambordje op ons te wachten, hierna voegde zich nog een gids bij ons gezelschap. We reizen dus met zn 4en. De gids praat redelijk Nederlands, dus dat is eigenlijk ook wel prettig. Ze hebben ons door het bizarre verkeer in Jakarta naar het hotel gebracht.
Na enkele seconden hadden we al gezien dat je hier beter niet zelf kan gaan rijden. Wat een chaos!

Het hotel is echt super luxe, de mensen behandelen ons alsof we van het koninklijk huis zijn.

Onze kamer is op de 14e verdieping, erg schoon en netjes. Op dit moment is het 11 uur ‘s avonds en dus tijd om te gaan slapen. Morgen worden we om 8 uur opgehaald om de reis te vervolgen.

Good night vanuit Jakarta

Dag 1 – vertrek

Beste volgers, onze reis is vandaag officieel begonnen. We zijn net door Wim en Janny naar het vliegveld gebracht, we konden natuurlijk niet vertrekken zonder nog een versnapering naar binnen te werken (Kevin trouwens wel, die weet inmiddels waar alle toiletten zijn).

Op dit moment zitten we te wachten om aan boord te gaan van het vliegtuig. We hopen op een goede vlucht en als we dan ook nog goed kunnen slapen dan is dat mooi meegenomen.

Ons volgende bericht zal hopelijk morgenavond volgen, als we beschikking hebben over een enigszins goed werkende internetverbinding.

Groetjes Kevin en Lisette

Onze Reis

Op 14 juli 2013 begint onze 17-daagse reis naar Indonesië. We reizen naar twee fascinerende eilanden van Indonesië, Java en Bali. De reis begint vanaf Schiphol, hiervandaan vertrekken we naar Java. Het maritieme verleden van Batavia herleeft, de geur van botanische tuinen, het beklimmen van vulkaankraters, traditionele Javaanse dansen, theeplukkende dames en oog in oog met een wereldwonder.

Aan het eind van de reis verblijven we nog een aantal dagen op het eiland Bali om nog even lekker tot rust te komen en weg te dromen bij alle indrukken die we de dagen ervoor hebben opgedaan.

Dagbeschrijving

Dag 1 en 2 – Amsterdam – Jakarta

  • Vertrek vanaf Amsterdam en de volgende dag aankomst op de internationale luchthaven van Jakarta. Hierna volgt de transfer naar het hotel voor de overnachting.

Dag 3 – Jakarta – Bandung

  • Reisafstand 180 km
  • In de hoofdstad van het eiland Java gaan we eerst naar Sunda Kelapa. Dit is de schilderachtige oude haven waar al eeuwenlang schepen hun lading ophalen of lossen. Het is een prachtig gezicht de tientallen houten schoeners (zgn. pinisis) aangemeerd te zien liggen. Daarna verder naar het Taman Mini, hier is op een terrein van 60 ha Indonesië in het klein nagebouwd, er zijn onder andere 27 paviljoens (één voor elke provincie), een dertigtal attracties en een IMAX-bioscoop. We laten de grote stad achter ons en trekken het binnenland in. De eerste stop zijn de beroemde en 150 jaar oude botanische tuinen van Bogor, met meer dan 10.000 soorten tropische planten. Dan verder in oostelijke richting naar het eindpunt van vandaag, Bandung. De route voert via de fantastische Puncakpas, het klimaat hier is heerlijk koel en het landschap met zijn theeplantages en vergezichten fabuleus. We overnachten 2 nachten in Bandung see more info at testosteroni lisäravinne.

Dag 4 – Bandung

  • Vandaag maken we de spectaculairste dagtocht die er vanuit Bandung gemaakt kan worden, namelijk naar de krater van de Tangkuban Perahu ofwel de ‘omgekeerde prauw’, een 2076 meter hoge vulkaan. Hierna gaan we naar de verderop gelegen heetwaterbronnen van Ciater. Volgens de lokale bevolking heeft het zwavelhoudende water een helende werking. In de middag gaat de rit verder naar Padasuka voor een traditioneel Anklung-optreden. Vervolgens gaan we terug naar het hotel om nog even te relaxen.

Dag 5 – Bandung – Baturaden

  • Reisafstand 250 km
  • Na het ontbijt gaan we verder met onze trektocht door Indonesië. We rijden in oostelijke richting door het gebergte van Preanger in Centraal Java. De rit is fantastisch en de uitzichten over plantages en rijstvelden
  • ongeëvenaard. Onderweg bezoeken we een authentiek Naga-dorp waar oude Javaanse tradities tot op de dag van vandaag bewaard zijn gebleven. Dan verder naar Purwokerto, waar de temperatuur en sfeer aangenaam zijn.

Dag 6 – Purwokerto – Yogyakarta

  • Reisafstand 230 km
  • Tempels, traditie en cultuur staan vandaag op het programma, we rijden naar dé culturele hoofdstad van het land, Yogyakarta. Het afwisselende landschap met oorspronkelijke dorpjes en lokale markten geeft een goed beeld van de Javaanse alledag. Ons belangrijkste doel is het bekendste bouwwerk van Indonesië, de Borobudur. Dit reusachtig boeddhistische tempelcomplex uit de 8e eeuw is niet voor niets een van de zeven wereldwonderen. We zien hier onder andere de grootste Boeddhaverzameling ter wereld: 504 beelden. Verder naar Yogyakarta stoppen we ook nog bij de tempels Mendut en Pawon die de volledige cyclus van het leven van Boeddha weergeven.

Dag 7 – Yogyakarta

  • Eén dag is waarschijnlijk nog te kort om alle hoogtepunten van Yogya, zoals de stad wordt genoemd, te zien. Een greep uit de excursies vandaag zijn het koninklijke paleis van de sultan (Kraton), een batikfabriek en de zilversmeden in Kota Gede, gedurende de middag vervolgt u de weg naar het uit de negende eeuw daterende Hindoestaanse tempelcomplex Prambanan. Een zeer bijzonder complex met grote historische waarde. De dag wordt afgesloten met een bezoek aan Kalasan Tempel.

Dag 8 – Yogyakarta – Solo – Kediri

  • Reisafstand 260 km
  • We gaan verder oostwaarts en doen eerst Solo aan (beter bekend als Surakarta). In deze zusterstad van Yogyakarta bezoeken we het Pura Mangkunegaran. Dit is een klein en intiem paleis van de koninklijke familie van Surakarta. Dit juweeltje van Javaanse architectuur uit de 19e eeuw herbergt onder andere sieraden, maskers, ceremoniële krissen, bronzen beeldjes en prachtige teakhouten paviljoens. Aan het einde van de dag arriveren we in Kediri.

Dag 9 – Kediri – Malang

  • Reisafstand 100 km
  • Na het ontbijt rijden we langs fruitplantages door naar het koloniale Malang waar nog een korte verkenningstour gemaakt wordt door de stad.

Dag 10 – Malang

  • Reisafstand 232 km
  • Deze dag is vrij te besteden, maar wellicht brengen we een bezoek aan de Bromo Krater misschien wel het hoogtepunt van de reis!

Dag 11 – Malang – Kalibaru

  • Reisafstand 190 km
  • Vanaf Malang vertrekken we richting Kalibaru. Kalibaru is voornamelijk bekend vanwege de mooie theeplantages die hier te vinden zijn. We overnachten in een typisch Javaans hotel.

Dag 12 – Kalibaru – Bali

  • Reisafstand 143 km
  • Vandaag vertrekken we naar de haven Ketapang. Hier steken we per ferry in ongeveer 3 kwartier de smalle ‘Straat van Bali’ over. Vanaf de haven van Gilimanuk voert de route naar Denpasar en hier vandaan is het nog maar een paar kilometer naar ons hotel.

Dag 13 t/m 16 – Bali

  • Op deze vrij te besteden dagen kunnen we genieten van de Balinese cultuur, zon, zee en strand.

Dag 17 – Amsterdam

  • Gedurende de morgen komen we aan in Amsterdam.